• System Informacji Przestrzennej
  • Proekob
  • Szlak Jagielloński
  • English version
  • Facebook
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • Powiatowe Centrum Informacji
  • Lokalna Grupa Działania
  • Uniwersytet Dziecięcy

BEŁŻYCKI WYŚCIG ROWEROWY

Dnia 19 maja 2012 roku odbył się pierwszy Bełżycki Wyścig Rowerowy zorganizowany przez Burmistrza Bełżyc przy wsparciu Lokalnej Grupy Działania na rzecz rozwoju gmin Powiatu Lubelskiego „Kraina Wokół Lublina” oraz Centrum Kultury Fizycznej i Sportu w Bełżycach.

Start został przygotowany na parkingu przy Cmentarzu Komunalnym w Bełżycach ul. Kościuszki, meta w Szkole Podstawowej w Starych Wierzchowiskach.  Trasa wyścigu przebiegała przez malownicze tereny Zalesia i Starych Wierzchowisk.

Celem imprezy była popularyzacja aktywnego wypoczynku na rowerach oraz promocja walorów obszaru Lokalnej Grupy Działania „Kraina Wokół Lublina”.

Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych.  Jako pierwsza na 12. kilometrową trasę wyruszyła młodzież. Następnie ścigali się zawodnicy z  kategorii OPEN 13+,  którzy mieli do pokonania dystans 20km. Na koniec wystartowały dzieci do lat 8 pod opieką osób dorosłych na odcinku 6 km.

Łącznie we wszystkich kategoriach wystartowało 75 osób.

Dla tych, którzy dotarli na metę jako pierwsi przewidziano atrakcyjne nagrody, okolicznościowe statuetki i dyplomy, które wręczali przedstawiciele sponsorów oraz Burmistrz Bełżyc.

Za zdobycie  I miejsca przewidziano rowery górskie, za miejsca II i III aparaty cyfrowe oraz wiele innych atrakcyjnych nagród, tj.: piłki nożne, piłki do koszykówki i ręcznej, szaliki kibica, babingtony, bidony czy pompki rowerowe, ufundowanych przez Lokalną Grupę Działania na rzecz rozwoju gmin Powiatu Lubelskiego „Kraina Wokół Lublina”.

Wręczono również nagrodę specjalną – aparat cyfrowy ufundowany przez OCHNIK Sklep Rowerowy w Bełżycach, została wręczona najmłodszej uczestniczce wyścigu Róży Frączek.

Na zakończenie wyścigu organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników rajdu jeszcze jedną atrakcję  grill i ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Burmistrz Bełżyc składa serdeczne podziękowania sponsorom imprezy, dzięki hojności których
mogliśmy uatrakcyjnić zorganizowany wyścig i nagrodzić wszystkich zwycięzców.

Nagrody główne ufundował Bank Spółdzielczy w Nałęczowie Filia w Bełżycach oraz GETIN Bank.

Sponsorami nagród za zajęcie II i III miejsca była firma MEGA Maszyny dla przemysłu spożywczego Sp z o.o. Bełżyce, Daria Studzian P.P.H.U. i G. JOLSTEF Bełżyce, Bar Słoneczny
w Bełżycach, Spomasz Bełżyce S.A., PPTHU ROLBUD i Kopalnia Piasku Roman Madejek Godów.

 

Oto zwycięzcy:

Kategoria

I Miejsce

II Miejsce

III Miejsce

Kategoria Rodzinna

Adam Jakubowski

Basia Cywińska

Karol Czajka

Kategoria młodzieżowa

Wojciech Kołodziej

Damian Przybysz

Mateusz Cywiński

Kategoria OPEN 13 +

Janusz Kędzierski

Mikołaj Węgier

Przemysław Woźniak

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Joanna Rakuś

 
Free business joomla templates