• System Informacji Przestrzennej
 • Rozkład jazdy BUS
 • Szlak Jagielloński
 • Facebook
 • Biuletyn Informacji Publicznej
 • Powiatowe Centrum Informacji
 • Lokalna Grupa Działania
 • Uniwersytet Dziecięcy

Malucholandia

Punkt przedszkolny w ZS2

 

Wizyta policjanta.

Andrzejki w przedszkolu.

W piątek 30 listopada w przedszkolu zorganizowano tradycyjne andrzejki. Prawdziwa zabawa andrzejkowa musi być pełna wróżb. Najważniejsze z nich to lanie wosku przez klucz, zabawy sercowe, wyścig butów, wrzucanie monety do wody czy czarodziejskie talerze z ukrytymi przedmiotami – dzięki tym tradycyjnym elementom andrzejek, dzieci mogły pobawić się w poznawanie swojej przyszłości, co dostarczyło obecnym wielu przeżyć i emocji. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego.

Pyszne racuchy

Mikołaj w przedszkolu.

11.12.2012r

Gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Listonosza, który przyniósł list od Św. Mikołaja, to była miła niespodzianka dla dzieci. Dzięki tej wizycie dzieci poznały znaczenie symboli Poczty Polskiej oraz dowiedziały się o ciekawej pracy listonosza, doręczającego listy, przesyłki i paczki prosto do adresatów. Prezentowane znaczki, kartki , reklamy i listy cieszyły się ogromnym zainteresowanie wśród dzieci.. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą dotyczącą pisania listów, wysyłania przesyłek oraz znajomością roli jaką pełnią czerwone skrzynki pocztowe. Listonosz wręczył dzieciom białe kartki pocztowe, z nadrukowanym miejscem na wpisanie adresata i nadawcy. Zadaniem dzieci było namalowanie na takiej kartce kolorowego obrazka i podanie swojego imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania (jako nadawcy) oraz wskazanie adresata, czyli osoby do której miała zostać doręczona kartka – zapisywanego przez panią wychowawczynię.

Choinka.

Dzień babci i dziadka.

Puszczamy statki

 

Punkt przedszkolny w Matczynie

Wycieczka

Dzień babci i dziadka

 

Punkt przedszkolny w Krzu

A oto i nasza grupa przedszkolna w Krzu z naszą Panią Magdą.

Zadźwięczał szkolny dzwonek… dla jednych wiąże się z powrotem do szkoły, dla innych zaś- to dopiero początek drogi edukacyjnej. Także i my- przedszkolaki powracamy po wakacyjnej przerwie by ponownie spotykać się ze sobą na wspólnej zabawie oraz by uczestniczyć w zajęciach przedszkolnych z P. Magdą- naszą wychowawczynią. Już dziś wiemy, że czeka nas dużo wysiłku i ciężkiej pracy…

Ognisko integracyjne.

Czekamy na gorące kiełbaski.

Lubimy się chować.

Jesienne zabawy z liśćmi.

Zabawy ruchowe piłkami i kołami hula-hop.

Wyklejamy bibułą ogon wiewiórki.

"Jesienny cudak” Nasza grupa przedszkolan razem z dziećmi z kl. O-III SP brała czynny udział w konkursie ,,Jesienny cudak” organizowanym przez P. B.Igras. Emocji było co niemiara. Nasz faworyt- Fabian-zdobył w tej konkurencji uzasadnione wyróżnienie za ciężką pracę.

Rysujemy węglem drzewnym.

Akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Śpiewamy piosenki dla Świętego Mikołaja.

Andrzejki Dzień magii i czarów. Przeżyjmy to razem jeszcze raz…

Dzielimy się opłatkiem.

Jasełka.

Do Betlejem droga daleka, odpocznę troszeczkę…

Mały kulig.

Zabawa Choinkowa. Przedszkolaki jak co roku świetnie się bawiły na choince szkolnej.

Dzień Babci i Dziadka.

Wizyta policjanta Jak co roku- także i teraz nasza Pani zaprosiła do przedszkola Pana Policjanta, który wspólnie z psychologiem przeprowadzili ciekawą pogadankę nt. bezpiecznego zachowania się w codziennym życiu. A jak to wyglądało- zobaczmy sami…

Z wizytą w pobliskim Wojciechowie Któż z nas nie lubi podróżować, poznawać nowe, ciekawe zjawiska… Razem z naszą wychowawczynią zaprosiliśmy dzieci z kl. O-III SP wraz z nauczycielami na wspólną wyprawę szlakiem wojciechowskiej tradycji. Zapraszamy do obejrzenia ciekawych fotek z tej wycieczki.

Dzień Pluszowego Misia Miś towarzyszy od pradawnych czasów jako pierwsza zabawka, którą bawią się maluszki. Także i my postanowiliśmy wspólnie z całą społecznością szkolną uczcić wszystkie misie z okazji ich święta. Okazją ku temu było uczestnictwo w licznych konkursach plastycznych i sprawnościowych oraz oglądanie filmów poświęconych znanym pluszakom.

 

Punkt przedszkolny w Babinie

Pod koniec września realizowany był w punkcie przedszkolnym blok tematyczny: „Jesień daje nam owoce”. Dzieci zostały zaznajomione z różnymi informacjami na temat owoców oraz ich ogromnym znaczeniem dla zdrowia. Samodzielnie wykonały sałatkę owocową ze swoich ulubionych owoców. Praca dała im dużo radości. Dzieciaki chętnie pracowały. Sałatka smakowała rewelacyjnie, gdyż najbardziej cieszy rzecz zrobiona przez samego siebie. Na zakończenie pracy zaprosiliśmy Pana Dyrektora na degustację.

 

 

 

 

 

Pod koniec listopada do naszego przedszkola zawitali goście, a mianowicie Pani Beta Wojtowicz wraz ze swoimi wychowankami. Dziewczyny wraz z Panią Beatą czytały dzieciom książki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieci bardzo chętnie słuchały, były skupione i chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści książek. Nawiązały bardzo dobry kontakt z gośćmi, bawili się razem i pracowali przy stolikach pisząc wspólnie listy do świętego Mikołaja.

 

 

W ostatnim tygodniu grudnia odbyła się w szkole uroczysta „Wigilia” z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie starszych klas przygotowali Jasełka, do których włączyły się również dzieci  z „Malucholandii”. Przedstawiły one krótką inscenizację pt. „Świeć gwiazdeczko”. Poznały w ten sposób tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Następnie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami usiedli do stołów. Śpiewaliśmy wspólnie kolędy, spożywaliśmy wigilijne potrawy i łamaliśmy się opłatkiem ciesząc się z nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego.

 

 

 

 

Pod koniec stycznia dzieci z całej szkoły przygotowały uroczyste kolędowanie i przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieciaki z „Malucholandii” wraz z oddziałem przedszkolnym również włączyły się w społeczność szkolną i przygotowały pantomimę do kolęd: „Gdy śliczna Panna”, „Jezus Malusieńki”, „Lulajże Jezuniu”, „Dzisiaj w Betlejem” oraz „Bosy Pastuszek”. Na koniec wręczyli „Dziadkom” samodzielnie przygotowane prezenty i złożyli życzenia.

 

 

 

Punkty przedszkolne

Punkt przedszkolny w Matczynie

Punkt przedszkolny w Babinie

Punkt przedszkolny w Krzu

Punkt przedszkolny w Bełżycach

Punkt przedszkolny w ZS2

 

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2

Gości online

Naszą witrynę przegląda teraz 345 gości 
 • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej
 • Monitor Polski Dziennik Urzędowy Rzeczypospolitej Polskiej
 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
 • Powiatowe Centrum Informacyjne
 • Mikroporady
 • Proekob
 • Miasto i biznes
Free business joomla templates